Poradíte mi ohľadom darovacej zmluvy?

Zodpovedané
22. okt 2020

Dobrý deň,

môj budúci muž prepísal polovicu chalupy na mňa darovacou zmluvou. Pri darovacej zmluve sme podpisovali papiere, že súhlasím s tým, že na dom je záťaž A známi môjho muža to bol zaniesť na kataster.

Nejde mi do hlavy, že na katastri nevyžadujú papier od banky, lebo banka o ničom nevie. On povedal, že banka o tom nemusí vedieť kým to nevyžaduje a na katastri to nevyžadujú.

Je to v poriadku, keď na kataster sa to zanieslo bez papierov od banky a banka o tom nevie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je zmena vo vlastníkoch nehnuteľnosti a nehnuteľnosť je založená v rámci hypotéky, je potrebné o tomto informovať banku. Banka by k tomu mala dať súhlas.

K súhlasu obvykle banka požaduje aj darovaciu zmluvu.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk