Podarí sa mi zlúčiť dve hypotéky?

Zodpovedané
27. aug 2024

Dobrý deň,

mám záujem kúpiť dom, ktorého cena je 130 000 EUR. Mám hypotéku a úvery. Priateľka má úver na auto. V realitnej kancelári mi povedali, že kúpiť dom nie je problém.

Môj byt má hodnotu 120 000 EUR, môj zvyšok hypotéky je 40 000 EUR, úvery sú 15 000 EUR. Priateľka má na auto 13 000 EUR.

Môžem zlúčiť 2 hypotéky tak, aby som dokázal kúpiť ten dom za 130 000 EUR?

Môj plat je 1250 EUR, priateľka má 1100 EUR plus ešte zarába pomimo pravidelne 250 EUR mesačne na účet. Hypotéka by bola okolo 178 000 EUR po zlúčení mojich úverov a vraj by nám to vyšlo splátka okolo 900 EUR mesačne. Sme na to dvaja a v pohode by sme to zvládli.

Môžem ten byt založiť?

Nabral veľmi na hodnote, celý som ho prerobil a teraz má brutálnu hodnotu oproti cene, za ktorú som ho kupoval.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa predbežných prepočtov to vychádza aj mne. Limit by ste tam mali nejakých 187 000 EUR, čiže ak by ste potrebovali aj peniaze navyše napríklad na rekonštrukciu tak viete z toho čerpať. Nehnuteľnosť sa založiť samozrejme dá.

Je to však len predbežný prepočet. Finálny prepočet záleží od toho, koľko máte detí, koľko máte rokov, či sa líši Váš priemerný príjem za posledných 6 mesiacov oproti posledným 12-tim a akú máte úverovú históriu. Na základe toho by som Vám potom vedel povedať finálny prepočet a rovno aj porovnať banky, kde by ste dostali aké podmienky. Pokojne mi tieto veci môžete doplniť do mailu a viem Vám potom odkomunikovať finálny prepočet a aj porovnanie podmienok jednotlivých bánk.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk