Plynú z partnerstva medzi developerom a konkrétnou bankou pre nás nejaké nevýhody?

Zodpovedané
16. okt 2024

Dobrý deň,

máme vyhliadnutý byt v developerskom projekte. Developer ponúka pri hypotéke cez konkrétnu banku 2% zľavu/zníženie úrokovej sadzby pri 2-ročnom fixe. Uvažujeme nad touto možnosťou, keďže to pri nehnuteľnosti, o ktorú máme záujem spraví cca 300 EUR na mesačnej splátke.

Plynú z takéhoto spôsobu financovania, resp. partnerstva medzi developerom a konkrétnou bankou pre nás nejaké nevýhody?

Je prípadne niečo, na čo by sme si mali dať pozor?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, zvykne sa to diať (najmä v Bratislave).

Je to benefit, ktorý poskytuje developer na daný projekt, no aj keby ste išli mimo neho a cez nejakého svojho finančníka, tak by ste mali dostať v danej banke daný úrok ak by ste brali hypotéku na ten istý byt v developerskom projekte.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk