Ovplyvní vylúčenie z hazardných hier žiadosť o hypotéku?

Zodpovedané
16. sep 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Ak sa nechám zapísať do registra vylúčených hráčov hazardných hier, môže to ovplyvniť budúcu žiadosť o hypotéku?

Dohľadávajú banky aj takéto údaje?

A ak si otvorím nový účet v inej banke, budú po mne chcieť aj výpisy z druhej banky?

Ďakujem

Dobrý deň,

s týmto konkrétne ešte nemám skúsenosť a ani sa to nedá prezistiť. Ani pobočkoví pracovníci v banke nevedia, ktoré všetky registre schvaľovatelia overujú. Myslím si, že je tam potenciál na zamietnutie, tak 50/50.

Výpisy od Vás nebudú potrebovať vtedy, keď budete mať overiteľný príjem priamo cez Sociálnu poisťovňu. Najlepšie je dopredu si overiť v banke, či Vám hypotéku schvália, alebo či tam vidia nejaký problém. Najlepšie sa to robí v SLSP, kde ešte pred schvaľovaním Vám vie napísať banka, či vidí nejaký problém. To sa dá zistiť iba cez externistu a následne sa od toho viete odraziť. Pokojne mi môžete napísať na mail a viem Vám s tým pomôcť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk