Ovplyvní prenájom nehnuteľnosti možnosť zárobku do cca 6,5 tisíc eur/ročne bez povinnosti platiť odvody?

Zodpovedané
30. aug 2021

Dobrý deň,

momentálne som na rodičovskej dovolenke a prenajímam byt. Na tento prenájom mám registrované DIČ. Nie je teda prenajímaný na živnosť a ani vedený v obchodnom majetku.

Rada by som si založila živnosť na iné činnosti ako je prenájom.

Ovplyvní prenájom nehnuteľnosti nejakým spôsobom možnosť zárobku do cca 6,5 tisíc eur/ročne bez povinnosti platiť odvody?

Okrem ZP samozrejme.

Ako bude vyzerať moje daňové priznanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

na toto je vhodnejšie sa informovať u niekoho, kto poskytuje daňové poradenstvo, resp. poradenstvo pre podnikateľov.

Celkom komplexný blog a aj s viacerými ďalšími zdrojmi, ktoré môžete v tomto smere pozrieť je napr. LUDSKOURECOU.SK. Možno by som pozrel túto kategóriu, alebo sa dopytoval v rámci ich fóra https://ludskourecou.sk/category/danzprijmov/

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk