Oplatí sa založiť druhý pilier?

Zodpovedané
8. nov 2023

Dobrý deň,

pracujem už dlhšie, no zatiaľ nemám zriadený 2. pilier.

Oplatí sa ho zriadiť?

Ako 2. pilier presne funguje?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, určite to odporúčam.

2. pilier funguje tak, že ak ho nemáte, tak Vám z hrubej mzdy ide 18% na odvod do Sociálnej poisťovne aktuálnym poberateľom dávok. Ak si uzavriete 2. pilier, tak 5,5% z hrubej mzdy Vám pôjde na vlastný dôchodkový účet a zvyšných 12,5% aktuálnym poberateľom dávok.

Na tomto dôchodkovom účte sa Vám budú automaticky z každej výplaty hromadiť peniaze a zároveň sa Vám vedia pekne zhodnotiť v indexových fondoch. Týmto úkonom si viete zvýšiť dôchodok pokojne o 100 či 200 eur mesačne (záleží, koľko máte rokov).

Ak potrebujete poradiť, v ktorej správcovskej spoločnosti a v akom fonde sa Vám oplatí najviac uzavrieť si 2. pilier, pokojne mi napíšte na mail poradne a poradím Vám.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk