Oplatí sa vziať hypotéku bez špecifikácie nehnuteľnosti s úrokom 3,99%?

Zodpovedané
9. aug 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom hypotéky.

Oplatí sa vziať hypotéku bez špecifikácie nehnuteľnosti s úrokom 3,99% a 6 mesiacov na výber?

Je v tom nejaká nevýhoda?

Ceny bytov klesajú a rátam, že si zaistím úrok 3,99% na 6 mesiacov za poplatok 250 eur.

Ak by som si zajtra našiel byt, vzal hypo priamo, budem na tom “lepšie”?

Ide o hypotéku v ČSOB.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, určite je lepšie získať hypotéku na nešpecifikovanú nehnuteľnosť, pretože máte čas a garantované podmienky.

Avšak s 3,99% by som nerátal, pretože tento týždeň sa zdvíhajú v ČSOB úrokové sadzby + 3,99% je len pre Á-čkových klientov (dobrý príjem, vysokoškolské vzdelanie, dlhoročná práca na TPP, vyšší vek a podobne). Ostatní majú úroky vyššie.

Túto možnosť poskytuje ešte Unicredit a SLSP (ale tam je potrebné dopredu založiť inú nehnuteľnosť, čo je pomerne hlúposť). Pokojne mi napíšte na mail a hneď ako budem vedieť aké sú nové sadzby v ČSOB, tak Vám budem vedieť porovnať, ktorá možnosť je najvýhodnejšia.

Každopádne, klasická hypotéka nemá žiadnu výhodu oproti tej na nešpecifikovanú nehnuteľnosť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk