Oplatí sa v súčasnosti investícia do nehnuteľnosti?

Zodpovedané
24. aug 2023

Dobrý deň,

chcela by som poradiť ohľadom investovania do nehnuteľnosti.

Mám voľných 60 000 eur a 10 000 eur ako rezervu. Chcela by som za tieto peniaze kúpiť byt. Ideálne garsónku, keďže jednoizbové byty sa u nás v meste pohybujú v cenách okolo 80 000 eur. Garsónku by som pravdepodobne prenajala.

Je to podľa vás dobrá investícia?

Čo lepšie by ste mi poradili?

Odporučili by ste mi počkať napríklad rok, že či ceny neklesnú?

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať, pretože neviem aký vývoj majú ceny garzoniek vo Vašej lokalite, či náhodou nie je rozumnejšie zobrať si hypotéku a kúpiť rovno dvoj/troj-izbový byt a ten dať do prenájmu.

Možno ste v takej oblasti, kde to nie je až také výhodné a bolo by lepšie tie peniaze zainvestovať na dlhšie obdobie s výnosom 8/9% ročne. Veľmi záleží od konkrétnej situácie.

Odporúčam sa individuálne a detailne porozprávať s nejakým odborníkom a do bodky prepočítať každú možnosť. Pokojne ohľadom toho môžete napísať aj mne a po bližšom objasnení situácie by som Vám vedel poradiť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk