Oplatí sa skôr splatiť pôžičku, ktorú si vzal manžel pred svadbou?

Zodpovedané
22. jan 2024

Dobrý deň,

chceli by sme s manželom začať stavať dom. On však stále platí pôžičku, ktorú si vzal za slobodna. Čiže by nám nedali ani hypotéku. Poslednú splátku má 15.4.2027 a zostáva mu 9472 EUR istiny. Mesačne platí cca 272 EUR. Pôžičku má vo VÚB banke. A neviem vyjsť z ich pravidiel, čiže neviem či by pri predčasnom splatení platil niečo navyše.

Má to z refinancovania úveru od 15.4. 2019 zo sumou 20 000 EUR.

Bude niečo navyše platiť pri predčasnom splatení?

Nechceme už ďalej čakať na skončenie úveru. Dom potrebujeme stavať už tento/budúci rok. Lenže bohužiaľ kvôli manželovej mladíckej nerozvážnosti trpíme všetci. Taktiež platí mesačne ešte lízing 440 EUR na auto.

Viete nám nejako poradiť?

Čo robiť a ako to spojiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

za mňa najlepšie je tie úvery buď splatiť, alebo si ich refinancovať do danej hypotéky ak už máte napríklad pozemok či dokonca vlastné zdroje na postavenie základov. Tým pádom by ste sa zbavili oboch pôžičiek (mali by ste ich v hypotéke) a mohli by ste zobrať navyše peniaze na stavbu.

Môžete mi bližšie doplniť do mailu Váš príjem a situáciu čo sa týka výstavby? Pozrel by som sa potom na Vaše možnosti + by som potreboval vedieť aj Váš vek.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk