Oplatí sa mi v 28. rokoch vstúpiť do II. piliera?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

mám 28 rokov a zamestnávateľ nám načrtol možnosť benefitu prispievania na II. pilier. Zvažujem, že by som do druhého piliéra vstúpila.

Ako si čo najlepšie vyberiem spoločnosť a nastavím výšku?

Nemám čas obiehať jednotlivé spoločnosti a hľadať na weboch.

Spadá to do kompetencie finančného poradcu?

Ďakujem

Dobrý deň,

II. pilier je určite rozumné zvážiť. Najmä pri dlhom časovom horizonte a dynamickejšej stratégii (teda nie všetko do garantovaných fondov) to môže mať výrazný pozitívny vplyv na budúcu výšku Vášho dôchodku.

Zároveň sa skôr stretávam s tým, že zamestnávatelia prispievajú skôr do III. piliera. Možno si ešte dobre overte ako teda bude fungovať tento benefit a či teda sa nejedná aj o III. pilier.

Toto spadá aj do oblasti, s ktorou Vám vie pomôcť napr. poradca v banke, finančný sprostredkovateľ alebo aj poisťovací agent. Aj v našej kancelárii toto riešime bežne s našimi klientami.

Ak by ste si chceli samostatne urobiť nejaký rýchly prehľad, pozrite tu:

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk