Oplatí sa 35-ročnej žene zriadiť si II. pilier?

Zodpovedané
Včera o 14:28

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Oplatí sa zriadiť si II. pilier?

Vzhľadom na fakt/domnienky, že vláda chce opäť znížiť odvod - na 3%. Mám 35, momentálne som na rodičovskej dovolenke.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, radšej mať ako nemať. Predsa len aj keby 3% sa "zadarmo" nasmerujú len na Váš dôchodok, tak je to niečo. Určite je ale priorita súkromé sporenie na dôchodok, keďže na štát sa veľmi nedá spoliehať.

Ak by ste potrebovali pomôcť na diaľku so správnym výberom 2. piliera + s jeho zriadením, pokojne mi napíšte na mail a pomôžem Vám s tým.

Odporúčam si takisto prečítať článok o súkromnom sporení na dôchodok na našej stránke: https://relyon.sk/blog/najvyhodnejsie-sporenie-...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk