Od marca 2024 som na rodičovskom príspevku. Budem si môcť uplatniť príspevok?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

v novembri 2024 mi končí fix v banke na hypotéku. Za normálnych okolnosti nespĺňam kritéria na udelenie príspevku z dôvodu väčšieho príjmu, ale od marca 2024 som na rodičovskom príspevku.

Bude možné si uplatniť príspevok, keď ostatné kritéria spĺňam?

Ďakujem

Dobrý deň,

ono sa Vám bude rátať príjem, ktorý ste mali za rok 2023 oproti priemernému príjmu v hospodárstve za rok 2022.

Ak Vám to takto vychádza do limitu 1,6 násobku, tak to bude v poriadku. Ak nie, tak nárok na pomoc mať pravdepodobne teda nebudete.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk