Nechcú mi dať úver. Ako postupovať, keď po 10 rokoch sa na všetky úvery sťahuje premlčacia doba na vymáhanie?

Zodpovedané
14. okt 2024

Dobrý deň,

cca pred 14 rokmi som bola dosť zadlžená. Väčšina úverov sa vyplatila u exekútorov, no niektoré boli súdom zrušené - boli po premlčacej dobe vymáhané.

I napriek tak dlhej dobe som stále úverovom registri a nemôžem si zobrať úver. V banke mi bolo povedané, že som registri ako neplatička 1 banke a 2 nebankovkách.

Ako to môžem vyriešiť, keďže po 10 rokoch sa na všetky úvery sťahuje už premlčacia doba na vymáhanie?

Teda by ma nemali mať už v tých registroch.

Ďakujem

Dobrý deň,

tá lehota 5 rokov v úverovom registri sa počíta odkedy boli tie dané úvery vyplatené (napríklad vymáhačskej spoločnosti). Treba si preto vyžiadať výpis z úverového registra a na základe toho uvidíte, kde ešte svietite a ku ktorému dátumu, aby ste si vedeli naplánovať, kedy to už banky nebudú vidieť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk