Nebol nám schválený úver z interných dôvodov. Ako postupovať?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

manžel je zamestnaný v zahraničí, pracovnú zmluvu má na neurčito. Trvá mu už 20 rokov. Mzda poukazovaná na zahraničný účet v cudzej mene (HUF), priemerný zárobok 2000 EUR mesačne za posledných 12 mesiacov. Nehnuteľnosť vlastná bez záložného práva. Žiadosť o spotrebný úver bola vo VÚB predschálená na základe príjmu a kontrole v úverovom registri, následne zamietnutá z interných dôvodov. Pracovníčka banky nevedela povedať dôvod. Pred cca 10 rokmi sme tam mali spoločný úver a tiež tam bolo všetko v poriadku so splátkami.

V ktorej banke by mohol skúsiť ešte raz podať žiadosť?

Ja mám zvlášť spotrebný úver.

Ďakujem

Dobrý deň,

príjem z Maďarska akceptuje iba SLSP, VÚB a Unicredit (ten však len 80% z príjmu a zároveň ráta o 1,2x vyššie životné minimá ako sú tu na Slovensku).

Ak sú to interné dôvody, tak s veľkou pravdepodobnosťou to bude niečo s účtom vo VÚB alebo nejakými inými produktami, čo ste tam mali. Asi tam svietite na "čiernej listine". Odporúčam preto ísť do SLSP.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk