Na maximálne koľko rokov si môžeme zobrať hypotéku?

Zodpovedané
14. nov 2023

Dobrý deň,

niekde som čítala, že sa dá zobrať hypotéka aj na viac ako 30 rokov. Mám 26 rokov a partner má 29. Chceli by sme čo najnižšiu mesačnú splátku kvôli vysokým úrokom, preto si chceme natiahnuť splácanie na čo najdlhšiu dobu. Ideme kupovať byt.

Čo nám odporúčate?

Ako máme postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

maximálna splatnosť na hypotéku je 30 rokov, ale v Prima banke ako jedinej banke sa dá na výnimku schváliť splatnosť až na 40 rokov, avšak väčšinou to je pri refinančných úveroch.

Pokojne nám však napíšte na mail a prepočítali by sme Vám, kde by ste mali vo Vašom prípade najnižšiu mesačnú splátku. Podľa toho by ste sa vedeli zariadiť, či by Vám to nevyhovovalo náhodou aj pri splatnosti 30 rokov.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk