Muž má v čistom 2100 EUR a ja som na materskej. Akú výšku hypotéky máme šancu dostať?

Zodpovedané
11. jan 2024

Dobrý deň,

muž má v čistom 2100 EUR a ja som zatiaľ na materskej. Čoskoro budem na rodičovskej dovolenke, máme 1 dieťa.

Akú výšku hypotéky máme šancu dostať?

Ďakujem

Dobrý deň,

na hrubo by Vám vyšlo približne 200 000 EUR. Rátal som s materskou, ktorá sa akceptuje v maximálnej výške 470 EUR. Po odpočítaní životných miním a povinnej rezervy Vám vyšiel limit na mesačnú splátku približne v tej výške 200 000 EUR. Je to však veľmi na hrubo a môže sa to líšť v závislosti od nasledujúcih údajov:

  • Váš a manželov vek,
  • či je do toho príjmu zarátaný aj daňový bonus,
  • či máte nejakú úverovú históriu,
  • kedy Vám končí materská a začína rodičovská,
  • koľko máte vlastných zdrojov,
  • či máte nehnuteľnosť na dozaloženie.

Ak mi vyššie uvedené údaje doplníte do mailu, budem Vám vedieť povedať presný údaj. Plus Vám viem prípadne aj prepočítať a porovnať podmienky vo všetkých bankách na trhu.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk