Musíme požiadať o výmaz z úverového registra?

Zodpovedané
18. júl 2024

Dobrý deň,

v októbri bude 5 rokov, čo sme vyplatili všetky úvery. Odvtedy sme žiadne iné nebrali. Pred týmto obdobím sme mali finančné problémy, aj sme meškali so splátkami, tak sme sa dostali do úverového registra. Pár úverov bolo zosplatnených a časom aj vyplatených.

Chceli by sme riešiť hypotéku.

Vymaže sa úverový register po piatich rokoch sám, alebo treba o vymazanie požiadať?

Ešte pri vyčísleni dvoch úverov nám banka zle vyčíslila zostatok. Na oboch ostalo svietiť okolo 10 EUR, ktoré sme doplatili pred tromi rokmi.

Bude to problém?

Kde máme žiadať o hypotéku?

Ktorá banka je najmenej prísna?

Ďakujem

Dobrý deň,

úverový register automaticky uchováva údaje iba za posledných 5 rokov. Ak už prešlo viac ako 5 rokov od posledného negatívneho údaju/zápisu, tak Vám register nebude robiť problém pri hypotéke.

Môže to robiť problém čo sa týka toho vyčíslenia. Najmenej prísna banka zo všetkých je SLSP (tá rieši najmä posledný rok/dva). Dokonca v SLSP sa dá aj dopredu cez externého partnera preveriť, že ako toho klienta alebo daných klientov banka vníma a či môže byť problém so schválením hypotéky.

To všetko ešte predtým, ako ide žiadosť na schválenie, aby sa žiadateľ/žiadatelia vedeli zariadiť. Keďže k tomu mám prístup aj ja, pokojne mi môžete napísať na mail a viem Vašu situáciu a priechodnosť v banke preveriť.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk