Musíme po splatení dlhov čakať 5 rokov, aby sme dostali hypotéku?

Zodpovedané
18. jan 2024

Dobrý deň,

manžel vyplatil všetky dlhy, ktoré mal. Väčšinou to boli nebankovky, bolo to pred 2 rokmi. Chceli by sme si vziať hypotéku.

Je tu aspoň malá možnosť ako sa k nej dostať na budúci rok, alebo treba čakať 5 rokov?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo väčšine bánk áno, ale nie je to tak v každej banke a za každých okolností.

Hrá tam rolu viac parametrov:

  • dĺžka zamestnania,
  • výška príjmu,
  • či je na úvere aj niekto s čistým registrom,
  • v akých výškach boli dané exekúcie a podobne.

Je to na individuálnom posúdení, ale šanca tam je. Pokojne mi môžete napísať na mail detaily a skúsim sa Vám vyjadriť presnejšie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk