Môžeme získať spotrebný úver, keď som na materskej dovolenke?

Zodpovedané
23. sep 2022

Dobrý deň,

chcela by som získať spotrebný úver vo výške 6000 - 8000 eur. Od 21.11.2019 som bola na materskej dovolenke, následne som 18.7.2020 prešla na rodičovský príspevok. Teraz som opäť kvôli reťazovému pôrodu od 17.8.2022 na materskej.

Predtým som stále pracovala od roku 2009. Resp. posledný pracovný pomer mám od 2016, ktorý naďalej trvá, lebo mám zmluvu na dobu neurčitú. Výška mojej MD je 27,15 eur na deň, čiže cca 814 - 841 eur mesačne. Závisí to od počtu dní v mesiaci. Ručiť mi bude manžel, ktorý má zmluvu na dobu neurčitú, máme spoločnú adresu bývania. On má príjem medzi 900 - 1100 eur. Akurát, že ja splácam pravidelne každý mesiac 48 eur kreditnú kartu z Cetelemu vo výške 1200 eur. Manžel má ešte zaplatiť 2 splátky svojej pozdĺžnosti.

V ktorých bankách by sme mohli požiadať obaja o vyššie spomenutý úver?

S tým, že raz budem žiadateľom ja a raz on a budeme vzájomnými ručiteľmi.

Bude vôbec nejaká možnosť získať takýto úver?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa toho, čo ste mi napísali, tak je možnosť riešiť takýto spotrebný úver všade. Akurát neviem vám dať 100%-nú odpoveď. Dosť to záleží od toho, či ten manželov príjem je v čistom, koľko máte rokov a detí, akú máte úverovú históriu a niektorých ďalších parametrov.

Na druhú stranu, ak rátam s tým, že ste relatívne mladí (do 40 rokov) a máte iba jedno dieťa + manželov príjem je v čistom, máte akceptovateľný príjem pre banku dokopy cca 1 400 eur mesačne. Z toho sa odrátajú životné minimá, čo by bolo v tomto prípade približne 510 eur, následne sa odpočíta povinná rezerva 40% a vyjde vám, že máte 534 eur limit na všetky úverové produkty. To vám bude bohato postačovať aj na vyšši úver ako 8 000 eur.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk