Môžeme dostať ďalšiu hypotéku?

Zodpovedané
23. aug 2023

Dobrý deň,

s bratom sme zdedili byt, chcela by som ho vyplatiť a byt následne prenajímať. Chceli by sme hypotéku na tento byt a zároveň ním aj ručiť. Mám 38 rokov, zamestnaná som na dobu neurčitú, príjem mám 1000 eur v čistom. Máme dve deti vo veku 6 a 11 rokov.

Získame hypotéku na vyplatenie bytu, keď už jednu hypotéku s manželom máme?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetko je to o číslach - aký máte dokopy čistý mesačný príjem, akú máte splátku aktuálnej hypotéky, akú výšku hypotéky potrebujete na vyplatenie brata, koľko má manžel rokov, akú máte úverovú a platobnú históriu v banke a podobne.

Hypoteticky to je možné, ale všetko záleží od vyššie vypísaných údajov. Bez toho sa Vám neviem vyjadriť, môže a nemusí Vám to prejsť. Ak by ste mi doplnili do mailu tieto údaje, tak by som Vám to vedel zodpovedať. Zatiaľ len takto, že tam šanca je.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk