Môžem znovu otvoriť termínovaný účet?

Zodpovedané
17. jan 2024

Dobrý deň,

založila som termínovaný účet na 12 mesiacov a na tento účet mám v úmysle v deň "výročia" doložiť ďalšie peniaze, teda budem mať "zamrazené" peniažky cca 2 roky. Po 2 rokoch mám v úmysle zrušiť a dofinanvovať kúpu bytu. Neviem aké budú ponuky nehnuteľnosti.

Keď sa mi nepodarí nič kúpiť, môžem opäť otvoriť termínovaný účet?

Môžem kedykoľvek otvoriť a zrušiť (zrušiť na výročie)?

Všetko v rámci mojej banky Fio.

Ak by som potrebovala dofinancovať byt hypotékou, berie sa do čistého príjmu aj daňový bonus?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží aké budú potom podmienky pri termínovanom vklade. Vy peniaze viete doložiť aj mimo výročia, ale úročiť sa Vám začnú až od nového roka. Zrušiť to viete aj skôr ako po 12-tich mesiacoch, akurát Vám prepadnú úroky. Ale áno, viete si to dať na 12 mesiacov a potom predĺžiť, ak to budú naďalej ponúkať, čo by mali.

Daňový bonus na deti berie pár bánk, no neviem či to tak bude aj v čase, keď budete riešiť hypotéku vy.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk