Môžem vo veku 27 rokov dostať tretí úver?

Zodpovedané
31. mar 2023

Dobrý deň,

chcel by som Vás poprosiť o radu. Mám dva úvery. Pvý v Unicredit bank, druhý vo VÚB. Mesačná splátka spolu 361,26 eur. Paušál 57,50 eur.

Môj mesačný príjem od 950 - 1 050 eur v čistom. K tomu 13. a 14. plat ročne, dokopy cca 800 eur v čistom. Plus každoročná odmena 200 eur v čistom. Vek 27 rokov, v prenájme, bez deti. Zmluva na TTP - doba neurčitá.

Môžem požiadať o ďalší úver?

Odporúčate refinancovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, môžete získať tretí úver. Všetko závisí od toho, ako Vám vychádza maximálna mesačná splátka. Ak by ste mal akceptovateľný príjem bankou 1 000 eur v čistom mesačne, tak po odrátaní životného minima, 40%-nej rezervy a splátky aktuálnych úverov by ste mohli získať úver do výšky mesačnej splátky tak 100 eur mesačne (to už je ale strop).

Samozrejme neviem, aké máte veľmi podmienky čo sa týka úroku na daných úveroch a splatnosti, takže neviem Vám presne povedať, či sa Vám oplatí refinancovať.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk