Môžem si s hypotékou vziať aj úver v inej banke na rekonštrukciu?

Zodpovedané
24. jan 2023

Dobrý deň,

s priateľom by sme chceli kúpiť starší dom. Máme vypracovaný aj znalecký posudok, avšak banka nám schválila len 80% hodnoty posudku. Tieto peniaze by nám stačili na kúpu domu, ale potrebujeme tam aj niečo zrekonštruovať.

Bolo by možné vziať si po schválení hypotéky aj spotrebný úver na rekonštrukciu v inej banke?

Sú nejaké iné možnosti?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, viete riešiť doplnkový úver na rekonštrukciu domu v inej banke. Za mňa dobrou možnosťou je PSS, kde si daný úver viete bez založenia nehnuteľnosti natiahnuť aj na 20/30 rokov. To Vám zníži celkovú splátku daného úveru.

Prípadne si viete schváliť aj hypotéku na budúcu hodnotu domu, ak doložíte banke projekt, stavebné povolenie a znalecký posudok na budúcu hodnotu. Záleží však od toho, že o akú rozsiahlu rekonštrukciu sa jedná.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk