Môžem predčasne splatiť úver na bývanie?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

v roku 2014 som si zobrala hypotéku na byt, pričom ju mám rozdelenú na dve časti: Úver na bývanie a Hypotekárny úver pre mladých.

Pri úvere na bývanie mám zostatok už len cca 7 000 eur.

Je možné predčasne vyplatiť len túto časť a pokračovať už len v splácaní hypotekárneho úveru?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné. Ak by ste chceli tento úver splatiť predčasne mimo výročia fixácie, tak Vás to bude stáť poplatok za predčasné splatenie vo výške 1% zo zostatku dlhu. V tomto prípade by to bolo 70 eur.

O predčasnom splatení úveru mám napísaný článok na mojej stránke, kde sa dozviete všetky potrebné informácie: https://relyon.sk/blog/splatenie-hypoteky-predc...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk