Môžem požiadať o vymazanie žiadosti o úver z registra?

Zodpovedané
Včera o 14:26

Dobrý deň,

bola som sa spýtať v jednej banke na spotrebný úver. Spísali sme žiadosť, ale podmienky úveru mi nevyhovovali a úver som nezobrala. Rozhodla som sa pre úver z inej banky. Tam ma bankár upozornil, že v úverom registri svieti žiadosť o úver z tej prvej banky, aby som tam zašla a vyžiadala si vymazanie tejto žiadosti o úver z úverového registra, ktorý sa nečerpal.

Môžem tam prísť s touto požiadavkou a nebudú namietať?

Ako sa ohradiť, aby to vymazali?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, samozrejme. Stačí požiadať o odvolanie žiadosti.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk