Môžem mať s priateľom spoločný účet?

Zodpovedané
5. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom účtu.

Je možné, aby sme s priateľom mali spoločný účet?

Tak, aby sme obaja s ním disponovali a mali každý svoju debetnú kartu. Nie sme manželia.

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že spoločné účty dvoch rovnocenných majiteľov nemám vedomosť, že by banky nateraz poskytovali. Viem, že väčšina od toho upustila. Zároveň ak nie ste manželia, to môže byť ešte náročnejšie, takýto účet zriadiť.

My so ženou máme viac účtov a 1 z nich je akoby spoločný, ale je písaní na jedného z nás, pričom tomu druhému sme v banke pridelili nadštandardné právomoci disponenta a je možné si doplniť aj splnomocnenie. Zároveň každý má kartu na svoje meno a máme rovnaké hotovostné aj bezhotovostné limity - tiež prístupy do bankingu.

Čo sa týka spoločných účtov, priznám sa, že nemám novšie informácie (musel by som to priamo preveriť, ak by som Vás ako klienta zastupoval).

Informácie, ktoré viem sú v podstate zhrnuté v tejto mojej staršej odpovedi - https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/financn...

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk