Môžem byť spolužiadateľom o hypotéku, keď som mala pohyby na účte v stávkovej spoločnosti?

Zodpovedané
17. okt 2022

Dobrý deň,

idem s manželom žiadať o hypotéku. Hladný žiadateľ je manžel. Ja mám na svojom účte pohyby z minulého roka v stávkových spoločnostiach, ktoré robila moja známa. Nevedela som, že by z toho mohol byť problém. Ona nemohla použiť svoj účet, lebo pracuje v štátnej správe.

Koľko výpisov budem musieť doložiť z banky ako spolužiadateľ o hypotéku?

Ďakujem

Dobrý deň,

možno Vám nebude treba žiadne výpisy z účtu, záleží od situácie. Ak je Váš príjem riadne overiteľný cez sociálnu poisťovňu, výpisy dokladať s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete musieť. Pokiaľ nie, a to najmä pri podnikateľoch a špecifickejších príjmoch ako z TPP, budete musieť predkladať výpisy štandardne za posledných 6 mesiacov.

Osobne som sa stretol, že najväčšie problémy so stávkovaním mala v minulosti Tatra banka. Avšak túto metodickú záležitosť nesledujem pravidelne a je možné, že k tomu banky v časom môžu pristupovať rôzne ako pristupovali dovtedy.

Osobne som však toho názoru, že takéto veci by zavážili buď pri príliš vysokých sumách (stovky alebo tisícky eur), alebo v prípade, ak by váš prípad bol schvaľovaný na výnimku kvôli iným skutočnostiam - zväčša mám namysli problémy v úverovom registri.

Ak však máte všetko ostatné v poriadku a jediný problém je tento + nie je v nejakej extrémnej miere, myslím si, že to žiadosť o hypotéku neovplyvní. Ak by ste to chceli na 100% potvrdiť, môžete mi napísať na mail a konkrétne Váš prípad v bankách preverím.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk