Môže syn požiadať o príspevok na zvýšenú úrokovú sadzbu pri hypotéke?

Zodpovedané
2. júl 2024

Dobrý deň,

syn si spolu so mnou ako spoludlžníčkou - matkou zobral v PSS v roku 2008 úver na zakúpenie bytu. Po čase syn refinancoval tento úver cez Prima banku, trocha si úver zvýšil (asi o 4000 EUR). V Prima banke je doteraz a úver spláca.

Môže syn požiadať o tento príspevok, keď sa príspevok pri zvýšení úrokovej sadzby týka výlučne bánk a nie PSS?

Od augusta bude mať zvýšenú úrokovú sadzbu.

Ďakujem

Dobrý deň,

mali by mu to poskytnúť, ak spĺňate podmienku príjmu (maximálne 2086 EUR v hrubom priemerne na jedného z Vás), ak v tej nehnuteľnosti syn býva, ak sa nepredlžovala splatnosť hypotéky a ak sa refinancovalo prvýkrát v roku 2023 (nie predtým - predtým musel byť celý čas v PSS, inak sa na neho pomoc nevzťahuje).

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk