Môže konateľ dostať pomoc na zvýšené splátky hypotéky, keď nemá zamestnanecký pomer?

Zodpovedané
12. júl 2024

Dobrý deň,

chcem sa informovať.

Môže konateľ jednoosobovej s.r.o. dostať pomoc na zvýšené splátky hypotéky, keď nemá klasický zamestnanecký pomer?

Len poberá odmenu o výkone konateľa, čo je takisto určitý typ pracovného pomeru, len v menšom ako minimálna mzda na TPP.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, ak spĺňa ostatné podmienky a má daný príjem do výšky 1,6 násobku priemerného príjmu v hospodárstve, nemalo by to robiť problém.

Konkrétnu skúsenosť ale s týmto nemám, čiže treba požiadať a uvidíte.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk