Môže exekútor siahnuť aj na účet, ktorý je vedený na dcéru?

Zodpovedané
11. dec 2021

Dobrý deň,

prišiel mi exekútor na účet v banke, ktorý je vedený na mňa. Nie je to veľká suma, ale účet mi zamrazil. Moja dcéra má 13 rokov a chceli sme ju naučiť hospodáriť. Tak som jej založila účet a ja som disponent. Účet je vedený na dcéru.

Môže exekútor siahnuť aj na účet, ktorý je vedený na dcéru?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba komunikovať s exekútorom, ak nejde o veľkú sumu a vyriešiť to čím skôr. Všetko záleží aj ako je postavený exekučný príkaz. Nemám skúsenosť, že by exekútor siahol na účet inej osoby. Môže však "zmraziť", alebo siahnuť na príjmy už niekde pri zdroji. Ak teda na účet chodia nejaké príjmy s Vami spojené, tak ešte pri zdroji exekútor v určitých prípadoch vie na peniaze siahnuť.

Odporúčam jednoznačne komunikovať s exekútorom a riešiť situáciu, prípadne dohodnúť splátkový kalendár.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk