Môže byť mladomanželská pôžička použitá na rekonštrukciu rodinného domu?

Zodpovedané
5. sep 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mladomanželskej pôžičky.

Môže byť mladomanželská pôžička použitá na rekonštrukciu rodinného domu?

Ktorá banka poskytne pôžičku 30 000 eur na dlhšie ako 96 mesiacov?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Pokiaľ viem, mladomanželská pôžička zo ŠFRB sa dá poskytnúť jedine na byty.

Pôžičku 30 000 eur bez založenia nehnuteľnosti na dlhšie ako 8 rokov poskytne jedine PSS formou stavebného úveru alebo medziúveru. Inak sa to dá riešiť klasicky cez hypotéku na rekonštrukciu, ku ktorej odporúčam prečítať si článok na mojej stránke:

https://relyon.sk/blog/hypoteka-na-rekonstrukci...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk