Môže banka zosplatiť úver?

Zodpovedané
28. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom situácie.

Môže banka zosplatiť úver zo svojej strany?

Teda ak nie sú poručené žiadne podmienky hypotéky z mojej strany, splátky sú hradené načas.

Môže vzniknúť situácia, že banka bude v kríze potrebovať hotovosť a zosplatní hypotéky alebo iné úvery?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem do akej miery by to mohlo zájsť. Osobne si myslím, že ak by bola banka v krajnej situácii, tak by pohľadávky voči nej prebrala iná spoločnosť. Jednak by neboli teda úvery zosplatnené, ale zároveň by ani tie dlhy neodpadli úplne.

Neviem to však garantovať. Nemám vedomosť o tom, že by to mohlo byť reálne a ani to nemám vyvrátené. Priamo by som napísal do banky a čakal od nich oficiálne stanovisko, či by to tak mohlo byť alebo nie.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk