Moja čistá mzda je 750 EUR a priateľova 1100 EUR. Akú výšku hypotéky by sme mohli dostať?

Zodpovedané
26. júl 2024

Dobrý deň,

moja čistá mzda je minimálna 750 EUR a priateľova 1100 EUR. Máme jedno 3-ročné dieťa.

Akú výšku hypotéky by sme mohli dostať?

Priateľ má spotrebný uver, kde je zostatok este 12500 EUR na 8 rokov. Splátka je mesačne 252 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

celkový limit by ak by ste si nechali spotrebný úver by ste mali na hypotéku 80 až 85 000 EUR.

Ak by ste si to do hypotéky refinancovali (čo by som odporúčal spraviť), mali by ste limit približne 125 000 EUR mínus spotrebný úver. Na hypotéku by Vám zostalo okolo 112 500 EUR.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk