Môj snúbenec nemá vysporiadanú hypotéku s jeho ex. Ako postupovať?

Zodpovedané
9. sep 2024

Dobrý deň,

so snúbencom riešim hypotéku jeho a jeho ex. Aktuálne už je to dlhší čas od rozvodu a stále medzi sebou nemajú vyriešenú hypotéku. Majetkovo-právne vyrovnanie prebehlo, ale partner ostal na hypotéke ako dlžník.

Aktuálne majú obaja podpísaný dodatok k vyviazaniu z hypotéky a tu nastal problém. Príjmy a všetko jeho ex doložila. Jediné, čo zatiaľ nedoložila je potvrdenie, že má poistenie kvôli nehnuteľnosti. Je to posledný krok k vyviazaniu partnera z hypotéky. Vraj si potrebuje nechať čas na premyslenie. Z banky nám poslali informáciu, že je čas do novembra. Pokiaľ to nedoloží, bude sa musieť dodatok podpisovať znovu.

Čo sa dá v takomto prípadne robiť?

Chceme si založiť rodinu a brať si hypotéku.

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že je niečo, čo môžete v tomto prípade vy urobiť. Ak to má nakázané na papieri, že je taká dohoda, že jeho ex si musí do toho a toho dátumu preniesť hypotéku na seba, tak na to viete zatlačiť.

Ak je to na jej vôli a na dohode, tak by som sa s ňou snažil milo dohodnúť a nájsť nejaký kompromis, resp. jej poukázať na nejaký dôvod prečo je to pre ňu lepšie ak sa to vybaví čím skôr. Ak ale ona nebude chcieť a nie je to jej povinnosť, môže ho tam na hypotéke držať dokedy ona bude chcieť. V tomto prípade by som možno skúsil aj nejakú finančnú kompenzáciu za to, že si to prevezme celé na seba. Inú možnosť veľmi nevidím.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk