Môj príjem zo zahraničia je 2100 EUR. Aká maximálna hypotéka mi môže byť schválená?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom akceptácie príjmu zo zahraničia (EÚ). Môj čistý príjem je 2100 EUR, mám 25 rokov a 2 deti, manžela. O hypotéku by som chcela žiadať sama, teda zúžiť BSM u notára o túto časť.

Aká maximálna výška hypotéky by mi bola schválená s týmto príjmom?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade záleží od toho, či máte príjem vyplácaný v eurách, alebo ste to len cez konverziu prepísali. Ak príjem nemáte v eurách, máte iba pár bánk na výber.

Predpokladám však, že máte príjem v eurách. V tom prípade by ste mali limit na hypotéku približne 175 až 180 000 EUR. Samozrejme záleží aj od toho, ako dlho pracujete, akú profesiu vykonávate, či máte aj nejaké iné úvery buď tu na Slovensku alebo v zahraničí, koľko máte vlastných zdrojov a podobne.

Pokojne mi môžete tieto veci špecifikovať v mailu + akú máte predstavu a poviem Vám rovno, kde máte aké možnosti a či by ste prípadne vedeli získať hypotéku pred schválením nehnuteľnosti, predschválenú na 6 až 12 mesiacov dopredu.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk