Mimoriadne splátky verzus investovanie. Čo je výhodnejšie?

Zodpovedané
20. aug 2024

Dobrý deň,

zmenila sa mi situácia a na obdobie 4,5 roka mám navyše 700 EUR, ktoré zvažujem buď investovať, alebo formou mimoriadnych splátok dávať na hypo. Mám úver pre mladých, kde je zostatok 11800 EUR. Splátka je 151 EUR pri 2,79% úroku. Fix do 2027, konečná splatnosť 2031. Plus mám druhú hypotéku s priateľom, kde je zostatok 33 300 EUR. Splátka je 203 EUR s 4,49% úrokom. Fix do 2028 splatný 2047.

Chcela by som sa ich zbaviť.

Čo mi odporúčate?

Je lepšie každý mesiac zarobiť niečo investovaním a naraz vyplatiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne by som určite peniaze investoval. Za rok Vám to urobí viac ako to čo ušetríte na úrokoch na hypotéke.

Najlepšou alternatívou je dlhodobo peniaze investovať. Keď budete mať potom dosť peňazí na jednorazové splatenie jednej alebo oboch hypoték, tak peniaze viete vybrať a hypotéku splatiť predčasne o niekoľko rokov skôr. Prípadne nesplatiť hypotéku, peniaze ďalej zhodnocovať a využiť ich potom na iný účel.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk