Manželka je na podpore. Berie sa to pri posudzovaní hypotéky ako príjem alebo ako prekážka?

Zodpovedané
2. jún 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hypotéky.

Keď manželia berú hypotéku a manželka je na podpore, berie sa to ako príjem alebo ako prekážka?

Ďakujem

Dobrý deň,

podpora v nezamestnanosti pre banku nie je akceptovateľným príjmom, ale na druhú stranu sa to ani neberie ako prekáža pokiaľ nežiadáte o výnimky. Napríklad na vyšší limit hypotéky ako je štandard, 90%-né financovanie a podobne. Pri týchto a iných výnimkách banky pozerajú aj na bonitu žiadateľov o úver, ktorú do istej miery ovplyvňuje aj výška príjmu a dĺžka trvania poslednej pracovnej činnosti.

Pokiaľ vám ale z vášho príjmu vychádza potrebná výška hypotéky a takisto aj mesačnej splátky na hypotéke, pričom nebudete žiadať o výnimky, vo väčšine bánk to nebude problém vyriešiť.

Pokiaľ si nie ste istý, či vám váš príjem postačuje na výšku hypotéky a zároveň výšku mesačnej splátky, tak mi kľudne napíšte mail a prepočítam vám to.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk