Manžel zarobí 1800 EUR, ja som na materskej. Je reálne dostať hypotéku 270 000 EUR?

Zodpovedané
12. sep 2024

Dobrý deň,

na náš byt, ktorého momentálna reálna predajná cena je cca 140 - 150 000 EUR nám ostáva ešte splatiť 75 000 EUR hypotéky. Teda by sme z jeho predaja mali nejaký zisk. Stále nám však bude chýbať približne 200 000 EUR.

Manžel zarába v hrubom 1800 EUR, ja mám momentálne materskú cca 1000 EUR, čo však od novembra padne na aktuálnu výšku rodičovského. V zamestnaní som stále evidovaná ako zamestnanec, aj sa tam po skončení všetkých týchto "dovoleniek" plánujem vrátiť.
Máme dve deti: 3-ročnú a 4-mesačnú.

Je možné, že v takomto prípade by sme do roka mohli kúpiť dom vo výške 270 000 EUR?

Koľko je možná suma, ktorú by nám banky vedeli v našom prípade poskytnúť?

Aktuálne máme hypo v Prima banke. V čase, keď sme kupovali byt, tak mali najlepší úrok na trhu.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak rátam, že čistá mzda manžela je 1350 EUR napríklad + 280 EUR mesačne je daňový bonus a Vám akceptujú materskú maximálne 470 EUR, tak maximálna výška hypotéky je 135 až 140 000 EUR.

Na výšku hypotéky 200 000 EUR by ste potrebovali mať dokopy čistý mesačný príjem s daňovými bonusmi aspoň 2 730 EUR mesačne.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk