Manžel je živnostník a ja robím na skrátený úväzok. Dostaneme 100 000 EUR na kúpu bytu?

Zodpovedané
22. aug 2024

Dobrý deň,

manžel je živnostník a má ročný príjem cca 20 000 EUR. Ja pracujem na skrátený úväzok a mesačný čistý príjem mám 350 EUR. K tomu mám príjem z dohody - sezónne práce už pár rokov po sebe 6500 EUR za rok. Máme 2 deti a obidvaja 40 rokov. Doteraz sme nemali žiadny úver a ani pôžičku.

Je možné získať 100 000 EUR na kúpu bytu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

aktuálne máte možnosť získať hypotéku vo výške približne 62 000 EUR.

Jedine, že by mal manžel základ dane z tých 20 000 EUR aspoň 19 500 EUR a zaplatenú daň vo výške necelých 3 000 EUR, vtedy by Vám to vyšlo. V opačnom prípade budete musieť so sebou zobrať nejaké ručiteľa, ktorý Vám pôjde ručiť príjmom. Alebo čakať na budúci január a nastaviť inak to daňové priznanie manžela, aby Vám to vyšlo.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk