Máme šancu žiadať o úver na rekonštruciu?

Zodpovedané
12. júl 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom úveru na rekonštruciu dvojgeneračného domu. Ide o sumu maximálne 30 000 EUR.

Mám 28 rokov, som 6 rokov SZČO. Manželka je zamestnaná v zdravotníckom sektore 4 roky, má 25 rokov. Môj plat ako SZČO za danú dobu 6 rokov je cca 6500 EUR ročne. Odvody do SP neplatím (nie som povinný). Zdravotné poistenie si platím, nemám žiadne dlhy.

Plat manželky je cca 950 EUR, dlhy nemá.

Deti zatiaľ nemáme. Každý máme v osobnom vlastníctve 1 auto plus ja vlastním pozemok o výmere cca 700 m2.

Máme šancu žiadať o úver na rekonštruciu, prípadne bezúčelový úver?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, vyšlo by Vám to aj s príjmom iba od manželky. Viete zobrať na rekonštrukciu hypotéku so založením daného domu, prípadne viete založiť pozemok a na ten zobrať hypotéku a následne rekonštruovať.

Dobrou možnosťou je bezúčelový úver/americká hypotéka so založením hypotéky. Odporúčam si k tomu prečítať viac v mojom článku: https://relyon.sk/blog/bezucelova-americka-hypo...

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk