Máme s príjmom 1 800 eur v čistom šancu získať hypotéku na kúpu domu v okolí Košíc?

Zodpovedané
16. máj 2023

Dobrý deň,

mám 33 rokov a plat cca 1000 eur v čistom. Pracujem v školstve, takže sa to možno bude zvyšovať od septembra. Manžel má 39 rokov a plat okolo 800 eur.

S bratom vlastním 2-izbový byt v Michalovciach v pôvodnom stave. Predpokladám, že sa dá predať za 70 000 eur.

Aku výšky hypotéky by nám dali?

Keď si zadávam údaje do kalkulačky v SLSP, tak už pri hypotéke 100 000 eur a 5-ročnom fixe mi vyjdú šialené splátky.

Potrebovali by sme prerobený dom v okolí Košíc. Pracujeme a bývame v podnájme v Košiciach. Brata by sme vzali k sebe, keďže má zdravotné problémy. Má 26 rokov, ale poberá len polovičny ID vo výške 200 eur. Čaká na schválenie celého.

V okolí Košíc nenachádzame dom za tých 170 000 eur, keďže ceny sú šialené. Našli sme v Moldave, no odradili nás spoluobčania, ktorých je tam vela.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Vašom príjme by Vám maximálne vyšla hypotéka do výšky štandardne okolo 140 000 eur a úplne maximálne do výšky necelých 150 000 eur. S použitím celých 70 000 eur by ste sa teda vedeli dostať na úroveň 210/220 000 eur.

To je však za predpokladu, že nemáte žiadne deti, žiadne iné úvery a že by ste získali hypotéku na celých 30 rokov. Pri jednom dieťati by to vychádzalo (už spolu so 70-timi tisícmi) cca 200 000 eur (130 000 eur hypotéka), pri dvoch deťoch cca 190 000 eur (120 000 eur hypotéka).

Pokojne mi môžete napísať do mailu ak by ste chceli detailnejší prepočet. Potreboval by som doplniť počet detí, informácie k aktuálnym úverovým produktom a ideálnu výšku hypotéky potrebnú na kúpu domu.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk