Máme nárok na pomoc na dotáciu od štátu, keď máme hypotéku na pozemok?

Zodpovedané
16. jan 2024

Dobrý deň,

máme hypotéku na pozemok. Doplatok na pozemok sme riešili spotrebákom a ideme to refinancovať dokopy na komplet hypotéku na výstavbu domu. Tak, aby sa spotrebák a hypotéka na pozemok zlúčili a súčasne by sa to navýšilo, aby sa mohlo začať s výstavbou domu a aby bola jedna splátka dokopy. Tým pádom nám narastie splátka.

Máme nárok na pomoc na dotáciu od štátu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie, na pozemky sa to nevzťahuje. Je to vyslovene na nehnuteľnosti, v ktorých sa dá bývať. Nárast splátky nebudete mať z dôvodu konca fixácie ale refinancovania, čiže bohužiaľ na toto sa štátna pomoc nevzťahuje.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk