Máme nárok na finančnú pomoc od štátu, keď nám v lete 2023 skončila 4-ročná fixácia?

Zodpovedané
10. jan 2024

Dobrý deň,

v roku 2019 sme začali s výstavbou rodinného domu a požiadali sme o hypotéku, vtedy sme dostali hypotéku s 4-ročnou fixáciou. Tá nám skončila v lete 2023 a navýšili nám splátku o nejakých 140 EUR na mesiac. Refinancovať sme nedávali zatiaľ nikde.

Je možnosť, že máme nárok na finančnú pomoc od štátu?

Ak áno, aký je postup?

Ako o tú pomoc môžeme požiadať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak spĺňate podmienky (maximálny hrubý príjem na jedného žiadateľa 2086,40 EUR v hrubom mesačne, bývate v danej nehnuteľnosti a nikdy nebola hypotéka zrefinancovaná), tak máte nárok na štátnu pomoc.

Pomoc si viete uplatniť v daňovom priznaní za rok 2023 . Plus: "Ak zamestnanec nepodáva daňové priznanie za rok 2023, uplatní mu ho zamestnávateľ v rámci vykonania ročného zúčtovania za rok 2023 v roku 2024, na základe doručeného potvrdenia od banky." To je info priamo z Ministerstva Financií SR.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk