Máme možnosť získať hypotéku, keď ja som na rodičovskej a manžel zarába 1 000 eur?

Zodpovedané
25. apr 2023

Dobrý deň,

momentálne máme s manželom hypotéku na dom, v ktorom bývame. Ideme ho však predávať. Keď sa to podarí, tak v banke vyplatíme zostávajúcu hypotéku. Je pravdepodobné, že na novú nehnuteľnosť budeme potrebovať menšiu hypotéku.

Je vôbec reálne získať v banke hypotéku, keď som momentálne na rodičovskej dovolenke?

Manžel zarába cca 1 000 eur v čistom. Ja poberám iba rodičovský príspevok.

Ďakujem

Dobrý deň,

to, že ste na rodičovskej a manžel poberá príjem 1 000 eur mesačne v čistom problém nie je. Záleží iba od toho, koľko peňazí by ste od banky potrebovali a od niektorých ďalších faktorov.

Ak by ste mali obaja 50 rokov a mali 4 deti, tak sa kvalifikujete na oveľa oveľa menšiu sumu, ako keď máte napríklad okolo 35 rokov a máte 1 dieťa. Tie rozdiely sú rádovo v desaťtisícoch eur.

Neviem Vám teda povedať, na akú sumu sa viete kvalifikovať. Na to by som potreboval vedieť Váš aj manželov vek, dĺžku jeho zamestnania, výšku Vášho rodičovského príspevku a počet detí. Ak mi tieto údaje doplníte do mailu, viem Vám to zodpovedať. V opačnom prípade Vám teda viem aspoň povedať, že šancu na hypotéku určite máte aj vo Vašej situácii, ak teda nemáte tých detí priveľa. Ide potom už len o to, o koľko maximálne by ste vedeli žiadať, či o 10 000 eur alebo napríklad 90 000 eur.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk