Mám šancu získať hypotéku na vysporiadanie BSM?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň,

rozvádzam sa a chcela by som si ponechať byt, pretože mi budú zverené deti do výlučnej starostlivosti. Byt má momentálne hodnotu 170 000 eur. Zostáva splatiť približne 85 000 eur. Budem potrebovať navýšiť hypotéku cca o 25 000 eur, keďže budem musieť manžela vyplatiť.

Môj čistý príjem je cca 950 eur + 50 eur prídavky + výživné 500 eur.

Mám aspoň minimálnu šancu získať hypotéku, aby som mohla byť previesť na seba?

Ako mám postupovať, aby sa mi to podarilo?

Ďakujem

Dobrý deň,

k tomu správne rozumiem, potrebujete hypotéku 110 000 eur áno?

Určite si myslím, že máte šancu túto hypotéku získať. Avšak nemám všetky potrebné informácie, aby som to vedel posúdiť. Zatiaľ mi však vyšla pri výpočte vášho prípadu jedna banka, v ktorej by to mohlo "bez problémov" prejsť, no potreboval by som vedieť konkrétne ešte dodatočné informácie:

  • váš vek,
  • počet detí,
  • aktuálne celkové úverové zaťaženie,
  • dĺžku poberania výživného (+ či chodí na účet a či je súdom stanovené),
  • dĺžku poberania príjmu (odkedy ste zamestnaná),
  • akú máte úverovú históriu (prípadné omeškania, exekúcie, zamietnuté úvery),
  • či máte nejaké vlastné zdroje, ktoré by ste vedeli použiť ak by vám vyšla nižšia výška hypotéky po presnejšom výpočte,
  • či máte niekoho (napríklad z rodiny) koho by ste vedeli pribrať do úveru ako ručiteľa ak by vám vyšla nižšia maximálna výška hypotéky.

Ak by ste mi tieto informácie napísali do mailu, tak by som vám vedel presnejšie poradiť a vypočítať ako vám to vychádza. Zatiaľ si však myslím, že je to reálne aby vám to prešlo.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk