Mám šancu predčasne splatiť spotrebiteľský úver. Aké budú poplatky?

Zodpovedané
16. okt 2024

Dobrý deň,

pred dvomi mesiacmi som si musela požiadať o dosť vysoký spotrebiteľský úver kvôli tomu, že som si kúpila dom a potrebovala som doplatiť zostatok. Celkom vo výške 18580 EUR. Budem mať možnosť ho predčasne splatiť ešte v tomto mesiaci.

Koľko to asi bude vychádzať?

Bude treba zaplatiť aj úroky, ktoré boli vypočítané na tých 96 mesiacov?

Teda dokopy cca 30 000 EUR, alebo len tých 18 580 EUR s nejakým poplatkom?

Úrok tam bol niečo vyše 11% .

Ďakujem

Dobrý deň,

nemal by s tým byť problém.

Je možné, že budete musieť zaplatiť aj poplatok za predčasné splatenie úveru vo výške 1% zo zostatku (a teda 185,80 EUR). Úroky nebudete musieť určite doplácať.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk