Mám šancu kúpiť auto na leasing?

Zodpovedané
23. mar 2023

Dobrý deň,

chcel by som kúpiť auto na leasing. Som živnostník a mám hypotéku, ktorú splácam po 100 eur mesačne. Manželka má pôžičku, ktorú spláca po 140 eur. Máme 3 deti.

Mám šancu kúpiť auto na leasing?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží to od toho, aký máte príjem vy a Vaša pani manželka. Totiž banky z príjmu vypočítajú limit na maximálnu výšku hypotéky (8 násobok ročného čistého príjmu žiadateľov dokopy) a potom maximálnu výšku mesačnej splátky všetkých úverov (čisté mesačné príjmy všetkých žiadateľov dokopy mínus vyživovacie minimá všetkých osôb v domácnosti mínus 40% povinná rezerva mínus splátky aktuálnych úverov - to sa rovná Vášmu limitu na mesačnú splátku lízingu).

Záleží teda od toho, aký máte príjem + akú máte úverovú históriu, vek, ako dlho máte živnosť a tak ďalej. Bez týchto faktorov Vám neviem zodpovedať Vašu otázku.

Pokiaľ chcete, napíšte mi na mail zvyšné informácie a zodpoviem Vám na otázku súkromne.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk