Mám šancu dostať 18 000 EUR s platom v hrubom 800 EUR?

Zodpovedané
13. jan 2024

Dobrý deň,

pred rokom som bral úver 8 000 EUR a cez nebankovku Home Credit 1 000 EUR. Zo zdravotných dôvodov som bol nezamestnaný. Mal som aj poistené úvery, no splácal som každý mesiac a 2x sa mi sa stalo, že splátka meškala týždeň.

Momentálne som už zamestnaný v skúšobnej dobe a mám šancu po skúšobnej dobe úvery refincovať a požiadať o navýšenie.

Ako to vidíte?

Koľko by som mohol žiadať?

Na refinancovanie mám splatiť 9 000 EUR a ešte raz toľko by som potreboval.

Mám šancu dostať 18 000 EUR s platom v hrubom 800 EUR?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste mali omeškané splátky, mali by ste počkať minimálne 1 alebo 2 roky a dokázať bankám, že viete už riadne splácať. Potom, ak nemáte deti a zobrali by ste úver na 8 rokov, potrebovali by ste príjem v čistom tak 700 až 750 EUR mesačne na takú výšku úveru. Je to však ťažké povedať na isto, keďže máte aj negatívnu úverovú históriu.

Odporúčam sa potom po roku riadneho splácania načas obrátiť na SLSP, ktorá je voči tomu najviac benevolentná a uvidíte, aké podmienky Vám budú vedieť ponúknuť tam. Ak by Vám to tam mali zamietnuť, pravdepodobne nepochodíte nikde inde.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk