Mám nárok na hypotéku, keď mám príjem 900 EUR v čistom?

Zodpovedané
27. jún 2024

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Mám nárok na hypotéku, keď mám príjem 900 EUR v čistom?

Na dome sú postavené zatiaľ 2 podlažia. Mám jeden spotrebný úver, ktorý splácam okolo 313 EUR. Som vydatá a mám jedno dieťa.

Ďakujem

Dobrý deň,

mali by ste nárok na necelých 30 000 EUR, pričom z týchto peňazí by ste museli vyplatiť aktuálny spotrebný úver a zvyšok by vám ostal na daný účel, čo potrebujete. Museli by ste ísť do úveru s manželom (ak by ste nerobili zúženie/zrušenie BSM), čiže ak by už išiel aj on tak by sa zarátal do toho aj jeho príjem a limit by vám tým pádom ostal vyšší v banke. Jeho príjem nepoznám, takže neviem určiť, aký by bol ten finálny limit.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk