Mám najskôr splatiť jeden celý úver, alebo je výhodnejšie rovno refinancovať?

Zodpovedané
19. júl 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ohľadom refinancovania úveru. Refinancovať by som chcela do 365ky. Mám 3 úvery v jednej banke VÚB, ale nie sú refinancované. Každý platím zvlášť.

Chcela by som za nejakú dobu vyplatit úver, kde mi zostáva splatiť cca 1400 EUR.

Mám najprv splatiť jeden celý úver, alebo refinancovať teraz a potom vložiť 1400 EUR do toho už jedného celého úveru?

Ako sa mi to viac oplatí?

Momentálne neviem kedy budem vedieť splatiť tých 1400 EUR.

Ďakujem

Dobrý deň,

ťažko povedať. V podstate to je jedno z hľadiska podmienok.

Ak máte fakt nevýhodné podmienky na aktuálnych úveroch, tak by som to refinancoval už teraz a potom urobil mimoriadnu splátku.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk